قوانین کار در استرالیا برای دانشجویان

Updated: Apr 22


-دانشجویانی که موفق به دریافت ویزای دانشجویی استرالیا (subclass 500 ) می شوند بدون نیاز برای درخواست اجازه کار و به صورت اتوماتیک اجازه دارند ۴۰ ساعت در هر ۲ هفته کار کنند. دقت کنید ۴۰ ساعت در دو هفته با هفته ای ۲۰ ساعت تفاوت دارد. به این شکل که در استرالیا شما اجازه دارید مثلا یک هفته ۳۰ ساعت کار کنید و هفته بعدش ۱۰ ساعت. مهم این هست که مجموع ساعت کار شما در هر دو هفته متوالی بیشتر از ۴۰ ساعت نباشد.

-ممکن است شما کمی زودتر از شروع دوره تحصیلی تان وارد خاک استرالیا شوید ولی دقت کنید شما قبل از شروع دوره تحصیلی تان اجازه کار ندارید. از اولین روزی که دوره تان شروع می شود می توانید شروع به کار کنید. اما اشکالی ندارد قبل از آن دنبال کار بگردید.

-شما اجازه دارید که در طول ترم به اندازه ۴۰ ساعت در دو هفته کار کنید و در طول تعطیلات بین ترم به صورت نامحدود، هرچقدر مایلید کار کنید. فقط توجه داشته باشید که:

۱-دوره امتحانات هم جز ترم تحصیلی محسوب می شود و اجازه ندارید در دوره امتحانات به صورت نامحدود کار کنید.

۲-اگر دوره تان را تمام کردید اما دوره زمانی ذکر شده روی نامه CoS شما هنوز تمام نشده، ، اجازه کار نامحدود ندارید.

۳-اگر در تعطیلات بین دو ترم مشغول گذراندن دوره کوتاه مدت دیگری هستید که نمره آن (credit,point) جز واحدهای درسی دوه اصلی تان محسوب خواهد شد، اجازه کار نامحدود ندارید.

۴-اگر در راستای دوره تحصیلی تان لازم است کارآموزی انجام دهید و یا کارهایی مثل این که جز دوره تحصیلی تان باشد و به تایید دانشگاه یا موسسه رسیده باشد، ساعتهای کاراموزی جز ساعات مجاز برای کار جهت درآمدزایی محسوب نمیشود. یعنی شما حتی اگر مشغول کارآموزی هستید، اجازه دارید تا ۴۰ ساعت در هر دو هفته در یک محل دیگر مثلا یک رستوران یا غیره مشغول به کار باشید و درآمد داشته باشید.

به این دو نکته دقت کنید:

۱-شما نمی توانید برای پرداخت هزینه های دانشگاه روی درآمد کار نیمه وقت در استرالیا حساب کنید.

۲-کار نیمه وقت می تواند از نظر مالی کمک خرج شما باشد ولی برای تامین هزینه های اصلی شما کافی نیست.

کار داوطلبانه

شما اجازه دارید کار داوطلبانه بدون دریافت حقوق انجام دهید و ساعتهایی که مشغول انجام کار داوطلبانه بدون حقوق هستید جز ۴۰ ساعت کار شما محسوب نمی شود، البته به شرطی که:

۱-کار شما در راستای منفعت بخشی از جامعه باشد.

۲-در یک سازمان خیریه یا NGO کار کنید.

۳-اصلیت کاری که انجام میدهید کار داوطلبانه باشد به این معنی که کاری نباشد که اگر یک مقیم یا شهروند استرالیا این کار را انجام میداد در ازایش حقوق دریافت می کرد.

۴-کار واقعا کار داوطلبانه باشد. به این معنی که شما در ازای انجام کار هیچ منفهت مالی کسب نکنید مثلا پول نقد یا امثال آن دریافت نکنید. اینکه کارفما در ازای کار به شما محل سکونت بدهد اشکالی ندارد.

اگر برای درخواست ویزای دانشجویی استرالیا و یا هر مورد مرتبط با تحصیل در استرالیا نیاز به راهنمایی و کمک دارید با ما تماس بگیرید.

ارسال ایمیل به آدرس info@internationalstudentz.com

و یا ارسال پیام از طریق واتساپ به شماره ۰۹۳۵۷۷۷۷۷۷۷

*دقت بفرمایید درصورت نیاز شما به راهنمایی و کمک درمورد مهاجرت به استرالیا می توانیم شما را به وکلای مهاجرت مورد تایید دولت استرالیا معرفی کنیم.

1 view0 comments

Recent Posts

See All