تحصیل در مدارس استرالیا

Updated: Apr 22


*هزینه تحصیل:

مدارس استرالیا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. دانش آموزان خارجی برای تحصیل در هر دو نوع مدرسه هزینه پرداخت می کنند. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی بالاتر از مدارس دولتی است.

برای مثال، هزینه تحصیل در دبیرستانهای دولتی ایالت ویکتوریا بسته به رشته تحصیلی بین ۱۶ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا در سال متغیر است.

*مزایای تحصیل در مدارس استرالیا:

سیستم آموزشی مدارس استرالیا دانش آموز-محور است بدین معنی که روی پرورش نیازهای آموزشی خاص هر دانش آموز تمرکز می کند. دانش آموزان به طور مستقل برای یادگیری خود برنامه ریزی می کنند و نقش معلم کمک به دانش آموز در راستای برنامه ریزی برای یادگیری مستقل و همچنین کمک به دانش آموز برای رسیدن به اهدافش است. دانش آموزان در فعالیتهای گروهی شرکت می کنند، روی پروژه هایشان کار می کنند برای رسیدن به اهدافشان فعالیت می کنند. دستاورد این نوع سیستم آموزشی، پرورش مهارت و استراتژی های یادگیری در دانش آموزان و انگیزه دادن و آماده کردن آنها برای یادگیری مهارتهای جدید در تمام طول زندگیشان است.

تمام معلمین مدارس تحصیلات دانشگاهی دارند و برای به روز بودن دانش و مهارتهایشان آموزشهای دوره ای دریافت می کنند.

*برنامه مدارس:

کلاسها معمولا از ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر است. بیشتر مدارس برنامه های قبل و بعد از ساعت مدرسه هم ارائه می کنند که دانش آموز درصورت نیاز می تواند از آنها استفاده کند.

مدارس برنامه های ویژه ای برای دانش آموزان با استعداد و همینطور دانش آموزانی که ناتوانی ها و کم توانی هایی دارند نیز ارائه می کنند.

بسیاری از مدارس برنامه های آموزشی زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی برگزار می کنند.

مدارس تلاش می کنند تا جای ممکن تعداد دانش اموز کمتری در کلاسها داشته باشند تا معلم بتواند وقت لازم را به هر دانش آموز اختصاص دهد.

*ترم تحصیلی:

ترم ۱- فوریه تا آپریل

ترم ۲- آپریل تا جولای

ترم ۳ـ جولای تا سپتامبر

ترم ۴- اکتبر تا دسامبر

-----------------------------

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق ارسل ایمیل به ادرس info@internationalstudentz.com و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۳۵۷۷۷۷۷۷۷ با ما در تماس باشید.

2 views0 comments

Recent Posts

See All